Kwartet Smyczkowy TheTonacja to przede wszystkim grupa przyjaciół, których połączyła wspólna pasja - muzyka. Zespół tworzą absolwenci wyższych uczelni muzycznych w Warszawie, Gdańsku i Łodzi. Każdy z osobna przeszedł indywidualną ścieżkę edukacyjną i wniósł do grupy coś innego. Stworzyło to istną mieszankę wybuchową. Dzięki otwartości na różne style muzyczne TheTonacja posiada bogaty repertuar koncertowy. Z powodzeniem łączy swobodę popkultury z harmonią klasyki. Odważne aranżacje sprzyjają odkrywaniu nowych horyzontów brzmieniowych.

 

Skład zespołu:

Joachim Łuczak – I skrzypce

Joanna Gręziak – II skrzypce

Justyna Kostrzoń – altówka

Kamila Wyrzykowska – wiolonczela

 

Zespół regularnie współpracuje z Warszawską Operą Kameralną, czego rezultatem jest coroczny udział w organizowanym w Warszawie Festiwalu Mozartowskim, jak również prawykonanie w grudniu 2015 r. opery Leszka Możdżera „Immanuel Kant”. Muzycy wzięli też udział w nagraniach Drogi krzyżowej wg „Dzienniczka” św.Faustyny Kowalskiej. Kompozycja autorstwa Artura Guzy wykonana została dla papieża Franciszka podczas Światowych Dni Młodzieży - Kraków 2016.

 

Kwartet Smyczkowy TheTonacja często zapraszany jest przez współczesnych kompozytorów do realizacji nagrań studyjnych. Od wielu lat współpracuje również z Telewizją Polską, uczestnicząc w licznych produkcjach telewizyjnych. czytaj więcej →